28 October 2012

Ood kalossidele

Siit tuleb ülistuslaul vanakooli kummijalanõudele! Viimase kahe aasta jooksul olen jõudnud veendumusele, et kalossid on meie kliimavöötmes ühed kõige praktilisemad jalanõud. Suvel maal olles lähevad käiku madalad voodrita kalossid, märjema ja külmema ilmaga läheb loosi sooja villavoodriga kalossipaar.  Kerge jalga panna, praktiliselt hooldusvabad ning jalad jäävad alati kuivaks (ja soojaks). Lisaks soodsad ja lihtsate võtetega omanäoliseks muudetavad. Kui valida õiged toorikud, peavad nad aastaid vastu - vastupidiselt poppidele Hiina päritolu muhumustrilistele kummikutele, mis õige pea pragunema-lagunema kippusid. Kui garantiiajal käisin mainitud kummikuid ümber vahetamas, ütles müüja, et kummikud miinuskraade ja lörtsi ei kannata! Aga ka säästlikum kandmine ei aidanud, sest õige pea olid jalad märjad. 

Kalosside maalimisega saab igaüks hakkama, kuid kel kiire, leiab netist palju pakkumisi ja tuleb lihtsalt sobiv mustrivariant leida. Ja alati ei pea traditsioonilist pätimustrit tegema, võib ka miskit muud välja mõelda:
Aeg-ajalt mõned meisterdan, kel soovi ja huvi, andku teada. Hetkel ootavad uut kandjat needsamad kalossid, täpsem info siit.

No comments:

Post a Comment