20 November 2012

Perenaise reliikviad


Kui ma eelmisel suvel sahvrit koristasin, leidsin põrandalt, paksu sodi ja kultuurikihi alt ühe vana vaagna. Tegemist oli Villeroy & Boch klassikalise, India sinise dekooriga portselanvaagnaga. Imekombel oli vaagen terveks jäänud. 20.sajandi alguses toodetud ja klassikaks saanud sarja kuuluv vaagen sai minu nõudepuhvetis väärika, ühe vanima portselannõu tiitli. Millisele perenaisele too sini-valge vaagen kuulus ja kuidas ta Tänavasuule sai, jääbki suure tõenäosusega teadamata. Kuulduste järgi kaubitseti Villeroy & Bochi portselannõudega Tallinna poodides juba 20. sajandi alguses.
Tegemist on Villeroy & Boch Dresdeni portselanitehases vahemikus 1874-1909 valmistatud klassikalise Strohblume dekoori ja Indish Blau värvusega vaagnaga
Aeg-ajalt liigub India-sinise dekooriga V&B nõusid ka oksjonitel ja antiigiärides ning suur on kiusatus kollektsiooni täiendama hakata. Olen seda meelt, et sarnaselt väärtuslikele ehetele on ilusad serviisid ja antiiksed nõud iga perenaise reliikviad, mida põlvest-põlve edasi kanda ja mille väärtus ajaga ainult kasvab.

No comments:

Post a Comment