09 January 2013

Uue aasta monoloog

Nagu tavaliselt, tuleb mul aasta alguses tahtmine eelmise aasta horoskoobid üle lugeda, et veenduda nende mõttetuses. Aga selleni pole ma kunagi jõudnud ja oma tähemärgi (Sõnn) uued ennustused algavaks aastaks loen jälle läbi, talletades selle info kuhugi lühimälu kataloogi.


Uue aasta saabudes on paljudel kombeks eesmärke ja sihte seda, et siis umbes 360 päeva pärast oma saavutustele ja aastaringile hinnang anda.  Maksimalisti ja suure planeerijana kipun kõrvalekallete pärast rohkem stressama kui see seda väärt on. Nii siis olen enda jaoks välja mõelnud rida tegevusi, mida algaval Mao aastal ette võtta.

Seoses maakoduga on mul plaan Muhus niipalju aega veeta kui saab. Mida vähem linnavahet tiirutada, seda mõnusam. Kõige hullem ongi see minek-tulek. Laste ja nende kodinate-riiete pakkimine on paras väljakutse ja tundub, et vilumus selles osas jätab veel soovida. Seniks kuni lapsed on veel väiksed ja neil endil sõnaõigus suvevaheaja otsustamise üle puudub, üritan neid maal looduse keskel hoida. Peremehega on keerulisem, hea kui ma temalt nädalagi puhkust välja meelitaksin. Eraettevõtja elu, kuid kõik helge tuleviku nimel nagu ta seda põhjendab.

Suvitajad 2012

Suuri ehitustegevusi me selleks aastaks ei plaani. Kuigi köögi põrand mille all on kelder, vajaks hädasti kapitaalset välja vahetamist. Aga siis tuleks ka esiku-köögi vahesein maha võtta, kelder täita, seinad-lagi uuesti teha ning lähebki juba meie võimalustest välja. Ja saun tahaks ka uut hingamist saada. Sauna korda tegemine võimaldaks muidugi elutoa-köögi remondi ajal seal elamist, sest ruumi on seal piisavalt ja kui katuse ära vahetame, tahaks sauna ka magamislavatsi teha. Aga see selleks, unistada ju võib.

Sauna!
Kui eelmise suve projekt oli lastele mängumaja ehitamine, siis sel aastal tahaks mõnusa õue pesemisnurga ehitada. Ka välikempsu ja puukuuri idee on õhus. Ja lihtsast pizza-ahjust unistan... Väliköögi osas lähevad meie arvamused härraga suures osas lahku, nii et see on ootele pandud. Kõrgele riiulile.

Kolm põlvkonda mängumaja ehitamas. Kohe näha, kes kõige targemad
Aia osas on mul kavas mitmeid ettevõtmisi. Tahaks istutada uued ploomipuud, pirni ja kuldreneti. Vanade õunapuude osas kavatsen samuti uuenduskuuri jätkata. Lisaks maitsetaimedele ja tomatitele lähevad kevadel maha herned, oad ja suvikõrvits. Ruumi on veel kahele uuele viinamarjale, ühele roosile (kui muidugi teised talve üle elavad) ning kuhugi tahan istutada ka kiulisi tääkliiliaid, astelpajusid. Praegu pottides talvituvad pukspuud, nulg ja seeder peavad samuti väärika koha leidma. Ja mida rohkem maha paned, seda rohkem pead kõike hooldama.

Segasumma maakodu maitsetaimed
Seda kõike kirja pannes ja pilte vaadates, tekibki suur igatsus ja tahtmine maale minna. Kasvõi niisama korraks, talvist maakodu tervitama. Paar päeva tagasi teatas mu kolmeaastane plika, et ta tahab maasikaid. Ja kui ma ütlesin, et meil ei ole kodus maasikaid ja praegu on talv mil maasikad ei kasva, palus ta mul maakoju minna, et seal on ju ikka... Nii et Muhus on alati päike ja maasikad.

Muhus, Lõo külalistemajas lõunatamasNo comments:

Post a Comment