21 April 2013

Tere kevad!

Muhumaal on kevad täies hoos - linnud laulavad, lilled õitsevad ja liblikad lendavad.
Ääretult mõnus!

Esimesed tärkajad 


Võrreldes möödunud aastaga, on sel kevadel kahjud pisut väiksemad. Mis mõjus - kas aiatagused lindid, kiviaiale asetatud puud või oli see puhas juhus - kuid metssead olid seekord möllanud igal pool aia taga, kuid hoov oli jäänud puutumata. Seevastu lumesahk oli koos lumega üles kündnud pool esihoovi, kuid selle jõuab tasapisi ikka korda teha. Aga ma ei virise, eelmise kevade õudne vaatepilt on siiani meeles. 

Kahjudest veel nii palju, et elupuud olid korralikult kitsede poolt ära pügatud ja loorberipõõsas ei pidanud suure tõenäosusega talvekülmale vastu. Rooside, viinamarjade ja lavendi puhmaste koha on veel natuke vara öelda.


Külatänavad on veel mõnusalt avarad ja valgusküllased
Nagu ikka, talvega korjan kokku igasugu tavaari, mis kevadel maale tuleb transportida. Kuna sel hooajal läheb ka suuremaks maalimistööks, vedasin maale vanakooli kirjutuslaua. Vanast painipaigast, mis praegu on igasugu uuemat ja vanemat sodi täis, plaanin teha töötoa.

Vanad seinamaalingud minu 'tulevases töötoas'
Järgmine kord tahaks juba tuld teha ja maja kütta. Plaanis on suuremat sorti kevadine koristus nii majas kui ka aias. Ja siis tuleks mõned maitsetaimed maha panna. Ja siis veel seda, toda ja kolmandat!

No comments:

Post a Comment