12 February 2015

Toatäis inspiratsiooni

Facebookis on üks tore grupp, mis ühendab käsitööstööst huvitatud inimesi. Ja ennekõike neid, kes oma   loomingut Etsy vahendusel müüvad või plaanivad seda tegema hakata. Kuigi internetis käib igapäevaselt aktiivne arutelu ja suhtlus, otsustasime Tallinnas väikese kokkusaamise teha.

Üks äärmiselt positiivne asjaolu käsitööettevõtjaks olemise juures on olnud see, et olen saanud viimase kahe aasta jooksul tuttavaks paljude ühtmoodi mõtlevate, positiivsete ja ettevõtlike inimestega. Ja see trend jätkus ka teisipäeval, sest sarnaste unistustega ettevõtlikel inimestel on nii palju üksteisega jagada. Ja miks mitte pingutada ja teha seda aeg-ajalt kohvi-teetassi taga. Lubadus sai antud ka kokkuvõtte kirjutamise osas - sellega tahaks julgustada teisi piirkondi kohtumisi korraldama ning töötubade omanikke endale külalisi kutsuma!

Kohale tulid ehtekunstnikud Katrin (MDMBUTIIK ) ja Annika, ettevõtlusteemadega kursis olev kudumite fänn Mari, aiandustaustaga vildimeister Hiie, (Wool4Art) keraamik Anneli (Stuudio Keramos), mini Waldorf nukkude meisterdaja-tikkija-õmbleja-lapsehoidja-ema Liia  (MadameButton), graafilise disaini (ja trüki) esindajatena Egle ja Inna. Näidistena olid kaasas ka mitmed tooted, mida siis imetleda ja kiita sai! 
Põnevad tootenäidised Annelilt, Katrinilt ja Annikalt
Võiks öelda, et sarnaselt FB grupile, oli meie seltskond sama kirev - Eglel ja Annikal on plaan avada Etsy pood (lubadus sai antud märtsi osas), Katrin, Hiie ja Liia on kogenud Etsy tegijad, Anneli kulgeb-vaatleb ja tasapisi õpib ennast turundama. Minul endal on Etsy pood proovitud, kuid kõrgete saatekulude tõttu ja siseturule orienteerituse tõttu hetkel eesriide taga.  Seoses Etsyga kujunes kõige aktuaalsemaks väljapaistvuse teema ja sildistamine (tagid). Milliste märksõndega pildile saada ja kuidas eristuda konkurentidest. Näiteks Liia oleks väga tänulik kui keegi aitaks tema mini Waldorfi nukud pildile saada (ehk isegi atraktiivsete legendidega siduda), sest samas kategoorias on toodete hulk väga suur.  Arutletud sai ka hinna teemadel - õigel tootel õige hind ja vahel müübki toode 'Premium' staatuses paremini.  Eriti põnev oli kuulata Katrini mitmeaastast kogemust ehete müügiga, sest tegemist on keskmisest hinnatasemest kõrgemate toodetega. Edulugu ja eeskuju igatahes!!!

Teemasid meil jagus. Vahetasime kogemusi pakendamise osas, rääkisime transpordi kuludest, edasimüüjatest,  toetustest, tõlke probleemidest, reklaammaterjalidest jne, jne. Nagu ikka, kui kirjaliku protokolli ees pole, siis päev hiljem on juba pilt udune ja mõned punktid võisid kokkuvõttest välja jääda. Fb-s võib siis julgelt kommenteerida ja täpsustusi lisada. Uhket memorandumit, strateegiaplaani ega tegevuskava kirja ei pandud.

Kõik me tõdesime, et loovatele inimestele on igapäevane kontoritöö loomuvastane. Väga julge sammu oli teinud Anneli, lõpetades päeva pealt oma pika pangatöötaja kärjääri ning asutades töötukassa toetuse abil Stuudio Keramose. Liial on kogemusi erinevate ettevõtmiste, projektide ja MTÜdega. Katrin on samuti paar kuud oma aja peremees ja püüab uus olukorras kogu energia oma ehteärile suunata. Ja minu väike ettevõtmine saab peagi kahe aastaseks. Teised (ennekõike siis Mari ja Egle) ootavad seda viimast krõpsu, et oma teed hakata astuma. Peamised kahtlused on seotud igapäevaste kohustuste täitmisega, piisava tootluse saavutamisega, ruumi leidmisega, projekti kirjutamisega ja kõrgete maksudega. 

Siiralt loodan, et iga osaleja sai midagi enda jaoks. Oli see siis julgustus oma teed edasi minna või nõuandeid äri edendamiseks. Vähemalt toredaid kontakte saime kõik! Aitäh tulemast, järgmiste kordadeni.
.
Sabina, Muhu Portselani perenaine

Hiie oma kaunite vildist toodetega 
Liia, Mari, Egle ja Inna 

Sarnasel teemal varasemalt: