15 April 2015

Portselani lugu

Mesopotaamias, Egiptuses ja Kreekas õitses keraamikakultuur juba muinasajal. Sinivalget glasuuri hakkasid esimesena kasutama hiinlased, kes leiutasid 9.sajandil portselani. Mööda Siiditeed jõudsid need tooted ka naabermaadesse ning Euroopasse.


8.-9. sajandi Iraagis hakati keraamikat katma tinaglasuuriga. Kattev valge glasuur töötati välja arvatevasti Hiina portselani imiteerimiseks. Kui moslemid vallutasid Hispaania, kandusid oskused koos meistritega Cordobasse ning hiljem Hispaania ja Itaalia kaudu mujale Euroopasse. Itaallased nimetasid maalitud katva tinaglasuuriga esemeid majoolikaks. Külluslikult kaunistatud mitmevärvilise galsuuriga nõud olid renessanssialal kõrges hinnas ja tehnika on kasutusel veel tänapäevalgi.

Alates 1540. aastat sai oluliseks keraamika valmistamise keskuseks Faenza, kus valmistati peamiselt valgeid tinaglasuuriga esemeid. Sealt Euroopasse viidud nõusid nimetati bianchi di Faenza'ks ehk fajansiks.

Majoolika ja fajansi puhul on tegu põhimõtteliselt sama asjaga – valge glasuuriga kaetud madalkuumuskeraamikaga, mis on rohkem või vähem kirjuks maalitud. Mõlemate loomine on olnud kantud soovist jäljendada Hiina portselani, mille valmistamise protsess eurooplastele veel pikaks ajaks saladuseks jäi. Alussavi tooni püüti varjata paksu katva glasuurikihiga.

16. sajandil tõid Hollandi Ida-India Kompanii laevad Euroopasse üha suuremal hulgal Hiina portselani. Selle peene hapra idamaise luksuskauba omanime sai jõukuse ja rafineeritud maitse tunnusmärgiks. Tõeline portselanihullus puhkes tee- ja kohvijoomise kombe levides 17. sajandil. Hiinlased olid saanud tulusa ekspordiartikli ja valmistasid tooteid spetsiaalselt Euroopa turu jaoks. Inglismaal kujunes mõiste china lausa portselani sünonüümiks.


Samal ajal valmistati Hollandi linnas Delftis imekauneid sinise koobaltmaalinguga nõusid, mida teatakse Delfti fajansi nime all. Kui portselan oli taskukohane vaid kõrgaadlile, siis Delfti sinivalged nõud jõudsid ka Euroopa kodanikemajade söögilaudadele.

Ehtne portselan jäi veel kauaks kalliks importkaubaks, sest hiinlased hoidsid selle retsepti kiivalt saladuses. Kahjuks hävitati Hiina traditsiooniline portselanitootmine kui konterrevolutsiooniline nähtus kultruurirevolutsiooni käigus peaaegu täielikult. Mõnede andete kohaselt hävis isegi iidne portselani valmistamise retsept...


Kokkuvõte pärineb Viimsi Rannarahva muusemi näituselt “Kala poseerib nõudekapis”.

Loe ka:
Killud Eesti Portselani ajaloost
Keraamika köögikapis  - portselan, fajanss, majoolika