09 September 2015

Dekoreerimise töötuba 29.septembril - KOHAD TÄIS!!!

Muhu Portselan korraldab 29. septembril koostöös käsitöösalongiga TeemeTeistmoodi (Tallinn, Kristiine, Tondi 50) portselani dekoreerimise töötoa. Üritus on sobiv kõigile, kellele meeldivad kaunid lauanõud ja tunnevad rõõmu seltskondlikust isetegemisest.

Alustuseks mõni sõna erinevatest portselani dekoreerimise tehnikatest läbi ajaloo. Samuti tuleb juttu klassikalisest portselanimaalist ja kodustest nõude maalimise võimalustest.

Töötoas saab kätt harjutada kleebistehnikaga. Tegemist on peamise nõude kaunistamise võttega, tulemus on vastupidav ja nõud igapäevaselt kasutatavad. Teeme väikese tööproovi glasuurplaadile, seejärel kujundab iga osavõtja endale meelepärase kruusi. Palju lõikamist, sättimist, tupsutamist ja kleepimist. Valminud nõud lähevad põletusse (800c) ning nõud saab kätte 2-3 tööpäeva pärast kokkulepitud käsitöösalongis Teeme Teistmoodi.

Töötubadest osavõtt ei eelda eelnevat kogemust ega maalimisoskust. Meisterdamine on jõukohane kõigile, sh lastele alates 7 eluaastast. Kohtade arv on piiratud.

Töötoa hind on 25€/in, sisaldades materjale, toorikut, põletust, teed-kohvi. Õpitoa kestvus on orienteeruvalt 2-2,5 tundi. Lisatasu eest on võimalik toorikuid juurde osta ja valikut muuta (dekoreerida kannu, vaagnat, vaasi jne)

Üritus algab kell 18.00

Vajalik eelnev registreerimine:
P.S. Juhul, kui soovite töötuba oma seltskonnale, on võimalik kokku leppida teises toimumise kohas (sh nt asutuse koosolekuruumis, kombineerides toitlustusega jne). Väljaspool Tallinna korraldatavate töötubade puhul lisandub kohaletulemise tasu. Tasumine arve alusel lähtuvalt kokkulepitud inimeste arvust.